sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Jeansy i sweter na sylwestra
2015-12-15

Osobom, które nie chcą spędzać sztywnego, oficjalnego balu i nie chcą wkładać garnituru oraz krawatu proponujemy spakowanie plecaka i wyjechanie daleko od cywilizacji.


Sylwestra można spędzić różnorodnie. 

Najpopularniejszymi sposobami spędzania sylwestra są imprezy domowe oraz nieformalne zabawy w lokalach. Płacąc już niewielkie kwoty można spędzić wspaniałe wieczorne chwile blisko natury. 
Już od dawna sportowcom i turystom udawało się wybierać w popularne miejscowości uzdrowiskowe. Stamtąd wybierali się oni w góry, po to by sylwestra spędzić w schronisku. Dzisiaj też można pomyśleć o organizacji takiej wyprawy. Czasami nie trzeba rezerwować wcześniej miejsc. W schroniskach górskich obowiązuje zasada, zgodnie z którą każda osoba powinna być przyjęta. Nawet gdyby miał być to nocleg na podłodze kuchennej. Właściwie we wszystkich schroniskach górskich organizowane są nieformalne imprezy na sylwestra. Też są takie miejsca, gdzie należy wcześniej zgłosić swój przyjazd. Wiadome jest, że w Bieszczadach, Beskidach, Tatrach, Karkonoszach będzie można skorzystać z nieziemskiej imprezy.Najwyżej zorganizowany sylwester
Najwyżej położone schronisko górskie (Dolina Pięciu Stawów Polskich) organizuje sylwestra a wysokości 1670 m n.p.m. Jest to słynna impreza noworoczna organizowana na terenie polskich gór. Zabawa jest zupełnie spontaniczna. Zabawa będzie trwała przy muzyce magnetofonowej lub przy gitarach gości, grających światowe muzyczne szlagiery. Można się spodziewać zupełnie nieformalnej atmosfery. Wspólna zabawa, pary pląsające na sali, grupy osób wychodzące na dwór, by pobawić się śniegiem albo wznieść toast na zewnątrz. Gdy wybije północ wszystkie osoby idą na dwór przed budynek albo podchodzą do brzegu jeziora i życzą sobie wszystkiego najlepszego. Później zabawa trwa do rana. Osoby, które chcą dojść do Doliny Pięciu Stawów Polskich i spędzić tam sylwestra muszą się do tego w sposób odpowiedni przygotować. Nie można tu mówić o spacerku na szpilkach czy w zwykłym obuwiu sportowym. Dolina Roztoki może dostarczyć nam trudnych warunków, a potem trzeba pokonać stromą ścianę - tutaj trzeba korzystać z raków.


Co należy mieć przy sobie? Nie zapomnijmy o ciepłym śpiworze, rakach oraz prowiancie płynnym oraz stałym. Schronisko oferuje możliwość zakupu przedniego jedzenia, ale napoje przeważnie przynoszą we własnym zakresie. Dobrze jest mieć ze sobą krem z filtrem oraz pomadkę. Promienie słoneczne zimową porą potrafią przyświecić mocniej niż latem. Tym bardziej, że słońce odbija się od śniegowej warstwy. Okulary będą w tej sytuacji bardzo potrzebne.Dojazd na zabawę sylwestrową 
Dla osób, które nie znajdą sił, by wejść na wysokość 1670 m n.p.m. polecamy wybranie się do innego schroniska z możliwością dojazdu np. Bacówka pod Małą Rawką lub schronisko pod Cyrhlą. 
Do tych miejsc można się dostać na piechotę oraz autem. Jadąc samochodem nie trzeba nieść placaka. Trzeba wziąć torbę z zakupami i przejść nieduży kawałek drogi. 
Można tu liczyć na taką zabawę, jaką organizują inne schroniska turystyczne, czy chaty. Szampan i różne rodzaje alkoholi we własnym zakresie. Można samemu zadbać o wyżywienie, chociaż w schronisku zapewniają smaczną kuchnię. Można liczyć na dowolną muzykę, ale przede wszystkim dominować będą ogólnie lubiane hiciory.Zacznij planować z wyprzedzeniem
Sylwester w górach może być spontaniczny, bez planów. Wszyscy zostaną przyjęci (chociaż w niektórych schroniskach można usłyszeć odmowę, jeśli nie mamy zarezerwowanych miejsc). 


Jeżeli ktoś chciałby spać w osobnym pokoju i w wygodnym łóżku, to powinien zarezerwować miejsce wcześniej. Do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów trzeba się zapisywać z rocznym wyprzedzeniem.


Sylwester w górach w jeansach i swetrze to jest to. 

Zobacz więcej aktualności