sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Sylwester w górach po studencku
2014-10-01

Krótko po rozpoczęciu roku akademickiego na tablicach informacyjnych w uczelniach i akademikach pojawiają się informacje o studenckich wyjazdach w góry w okresie sylwestrowym. Dlaczego studenci tak chętnie biorą udział w tych wyjazdach?


Jako, że studenci to przeważnie osoby młode, a zatem żądne przygód i wrażeń, nie potrzebują zbyt wielu słów namowy, aby spakować plecak i wyruszyć podziwiać górskie widoki w zimowej aurze. Studenckie wyjazdy w góry podczas Sylwestra cieszą się również opinią tanich wyjazdów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, grupy żaków mogą bowiem korzystać ze swoich licznych zniżek i ulg. Rzadko też decydują się na noclegi w drogich hotelach, czy apartamentach. Zdecydowanie częściej wybierają przydomowe pensjonaty (gdzie miła gospodyni podaje regionalne przysmaki) lub schroniska. Dla każdego studenta, sylwestrowy pobyt w górach to okazja do pogłębienia zawartych na studiach znajomości, a także do nawiązania nowych kontaktów. Można odpocząć od codziennych obowiązków i nauki. Ale można też – i studenci na pewno od tego nie stronią – fantastycznie się bawić, wypić grzańca w przytulnej góralskiej knajpie, potańczyć przy góralskiej muzyce (choć nie tylko, dyskotek i imprez w górskich miejscowościach nie brakuje). Można też w końcu spakować plecaki i wyruszyć na górski szlak, podziwiając widoki, które zimą zdają się być jeszcze bardziej bajkowe, a przez to jeszcze piękniejsze. Studenci to osoby w znakomitej formie fizycznej, długie wędrówki to zatem doskonała okazja, aby pobyć bliżej natury i sprawdzić swoją kondycję.


Warto jak najwcześniej pomyśleć o sylwestrowej imprezie. Ci, którzy zostawiają to na ostatnią chwilę najczęściej muszą później zadowolić się tradycyjną „domówką”. Przezorni i chcący spędzić ostatni dzień w roku w sposób inny i mniej konwencjonalny powinni jak najszybciej przejrzeć sylwestrowe oferty adresowane do studentów, bo tych nie brakuje. A górale dokładają wszelkich starań, aby studenci w górach czuli się znakomicie i wracali za rok ponownie.

Zobacz więcej aktualności