sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Jak uniknąć kaca po Sylwestrze?
2015-04-17

Odczuwanie kaca nie jest przyjemne.


Na szczęście tego rodzaju nieprzyjemności można uniknąć. Niwelowanie takiego cierpienia jest bardzo wskazane. Aby to osiągnąć należy stosować się do kilku ważnych reguł.


- Pierwsza reguła: pij i jedz


Nie należy rozpoczynać imprezy na pusty żołądek. Podczas spożywania alkoholu nie zapomnijmy o mięsnych i tłustych przekąskach. Dla wegetarian proponujemy podanie panierowanych warzyw. Na stole nie może zabraknąć marynowanych grzybków, kiszonych ogórków i różnych przekąsek. Przed ucztą powinno się zażyć witaminę C. Dobrze jest skorzystać z węgla lekarskiego, przyczynia się on do spowolnienia rozkładu spożytych pokarmów oraz trunków. Jego działanie spowoduje, że alkohol będzie wolno wnikał do naszego organizmu i nie zaszkodzi nam za wiele.


- Druga reguła: pij i zapijaj

Co przygotować na zapitkę? Najlepsze będą soki z dużą zawartością witaminy C np. sok porzeczkowy, pomarańczowy, cytrynowy. Napoje gazowane nie będą tu wskazane.
Ważną regułą wszystkich alkoholowych zabaw jest zasada, która mówi o tym, by nie mieszać różnych napojów alkoholowych i wybierać te, które już wcześniej sprawdziliśmy. Eksperymenty można robić przy tworzeniu drinków, jednak najlepiej przygotować je według znanych przepisów. 

- Co robić w sytuacji, gdy kac jednak nas dopadnie

Rankiem po imprezie, na przekór złego samopoczucia, trzeba wstać i coś zjeść - pomoże nam tu jajecznica albo kogel mogel. W przypadku wystąpienia jadłowstrętu można te potrawy zastąpić czerwonym napojem tj. sokiem pomidorowym. Pomocne może okazać się wypicie herbaty, bogatej w cytrynę i miód. Osoby, którym pomaga potocznie nazywany klin, mogą się wspomóc wódką żołądkową gorzką (tylko jednym kieliszkiem) oraz słonym herbatnikiem na przegryzkę. 
Osoby silne na duchu i na ciele mogą skorzystać z treningu aerobowego, najlepszy będzie bieg.

Zobacz więcej aktualności