sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Sylwester - polskie góry, europejskie, a może gdzieś na świecie?
2014-10-28

Pobyt sylwestrowy w górach jest niezapomnianym przeżyciem. Jest to nieistotne, jakie to będą góry, czy polskie, czy europejskie, czy może wybierzemy inny kontynent. Zimą wszystkie góry są piękne. Wystarczy biała pokrywa śnieżna mieniąca się blaskiem księżycowym, aby dostarczyć niezwykłych efektów wizualnych. Oprócz tego moc atrakcji znajdziemy w górskich pensjonatach, schroniskach, gospodarstwach agroturystycznych, tak więc wspaniałych emocji nam nie zabraknie.


Górski sylwester jest wspaniałą propozycją białego szaleństwa dla narciarzy oraz snowboardzistów. Osoby, które nie jeżdżą na nartach również będą zadowolone z takiego wyboru. Prawie wszystkie górskie ośrodki tuystyczne zajmują się organizacją bali sylwestrowych i innych imprez. Coraz częściej dzieje się tak, że impreza jest kontynuowana na dworzu, przy góralskim ognisku, z pieczonymi kiełbaskami, dla turystów organizuje się także wielkie kuligi. Bezwględnie muszą być fajerwerki, które w górach robią więcej hałasu niż na terenie nizinnym, a odbijające się echo potęguje huki.

Europejskie kraje oferują zbliżone atrakcje. W Alpach czeka na nas bogata oferta na sylwetra, zawierająca liczne pakiety zabiegów regeneracji organizmu. Oczywiście tam także organizują bale sylwestrowe, sztuczne ognie, kuligi. Dodatkowo zapoznamy się ze zwyczajami panującymi w innych krajach. Zazwyczaj zagraniczną noc sylwestrową w górach spędzamy w Alpach włoskich lub austriackich, dość sporą popularnością cieszą się również pobyty we francuskich i niemieckich Alpach, wiele osób wybiera się do Słowenii i Szwajcarii.


Osoby, które chcą poszaleć na całego wybierają na wyjazd sylwestrowy Amerykę Północną (góry Kordyliery) lub Południową (góry Andy). Należy stwierdzić, że taki wyjazd jest kosztowny i wymagający wielu przygotowań oraz potrzebuje długiego urlopu. Wachlarz atrakcji nie będzie odmienny od europejskiej oferty, niemniej jednak wyjazd w te odległe rejony górskie może stać się naszym najlepszym, życiowym przeżyciem. Być może pokaz fajerwerków na innym kontynencie będzie wspanialszy, a atrakcje ośrodków górskich okażą się bardziej interesujące. 

Zobacz więcej aktualności