sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Kulig na Sylwestra
2014-10-23

Sylwestrowa noc, kulig, zbójnickie atrakcje – to ciekawie połączona propozycja spędzenia Sylwestra w nietuzinkowy, inny, szalony sposób. Plenerowy Sylwester z pewnością przysporzy wielu wrażeń, wzbudzi przyjacielską atmosferę, zapewni dobrą zabawę w towarzystwie serdecznych osób.


Internet jest skarbnicą propozycji na Sylwester z kuligami. Wiadomo, że kuligi nie kończą się na wieczornej przejażdżce w saniach wśród przepięknych górskich pejzaży. Organizatorzy wymyślają różne pomysły i atrakcje na spędzenie nocy sylwestrowej w takiej niecodziennej formie.

Po kuligu przeważnie jest zabawa, ognisko i muzyka, którą wykonuje kapela góralska - w ten sposób świętuje się przyjście Nowego Roku. Następnie jest pokaz sztucznych ogni, a potem zabawa do białego rana. W czasie imprezy serwuje się przepyszne dania np. nadziewane kaszą prosiaki, oczywiście nie może zabraknąć bigosu i barszczyku z krokietami. Można spróbować również regionalne specjały w postaci oscypków i góralskiej herbaty. Przy ognisku można się ogrzać i przyrumienić kiełbaski, popróbować steki, boczki, szaszłyki i zapiekane ziemniaki przyrządzone na grillu.


Przy organizacji kuligu sylwestrowego ważne jest zadbanie o turystów, dlatego oferuje się im dodatkowe udogodnienia i atrakcje. Każdy uczestnik może skorzystać z ciepłych baranich skór, a na rozgrzewkę serwuje się kubki z gorącym winem korzennym albo zbójnicką gorzałką. Podczas zabawy przeważnie organizuje się pokaz połączony z nauką tańców góralskich, nie może zabraknąć również wspólnego śpiewania i nauki picia w na sposób góralski. O godzinie 24 wszyscy otrzymują lampki z szampanem i wraz ze zbójnikami składają sobie moc życzeń noworocznych. W sytuacji, gdy nie ma wystarczającej pokrywy śnieżnej, organizatorzy mają w pogotowiu przygotowany plan awaryjny, wtedy to płozowe sanie wymieniają na powóz lub bryczkę na kolach.

Zobacz więcej aktualności