sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Ciekawe przepowiednie na Sylwestra
2014-12-06

Sylwester spędzany na tzw. domówkach nie może być owiany nudą.


Nie możemy dopuścić do tego, żeby telewizor opanował tę noc. Nie pozwólmy na sytuację w której, w nieodpowiednim stroju będziemy oczekiwać na przyjście Nowego Roku. Właśnie na odwrót ubierzmy się elegancko, uczeszmy ładnie włosy, zapalmy świeczki i miejmy na uwadze to, że jaka będzie ta noc sylwestrowa to i taki będzie przyszły rok. To jest tylko jedna z wielu opinii krążących na temat Sylwestra. Ten dzień może być także dniem wróżb i przepowiedni związanych z nadchodzącym rokiem.

Oto wróżby i zwyczaje sylwestrowe, które przynieść mogą szczęście w nowym roku.
- Na Sylwestra niezbędna będzie nowa bielizna, która ma jeszcze przypiętą metkę. W tym dniu w sposób szczególny należy zadbać o to, aby pięknie wyglądać. Jest to zapowiedzią powodzenia i zainteresowania przez płeć przeciwną w ciągu najbliższego roku.
- Jeżeli jesteś winny komuś jakąś kwotę pieniędzy, to zwróć ją przed północą, tak aby w nowym roku nie mieć długu i nie odczuwać braku gotówki przez cały następny rok
- Kolejnym przesądem jest taka uwaga, że w tym dniu nie powinniśmy robić porządków. Sprzątając w Sylwestra usuwa się atmosferę szczęścia panującą w mieszkaniu. W dawnych czasach panie domu miały na uwadze to, aby spiżarka nie była pusta, bo miało to uchronić dom od biedy w nowym roku.
- Samotne dziewczyny, które chcą poznać imię przyszłej miłości, po godzinie 24 muszą zamienić się w słuch i dokładnie podsłuchiwać co się mówi w koło. Imię usłyszane jako pierwsze będzie naprawdopodobniej imieniem przyszłej sympatii.
- Następną metodą, aby poznać przyszłość jest wróżenie z bąbelków w szampanie. Wielkie bąble, które bezładnie przemieszczają się w kielichu są zapowiedzią roku zmian, dziwnych zdarzeń i flirtów. Szykowne, małe, wylatujące łańcuszkowo i równiutko ku górze wróżą dobrą formę i udane dni. W sytuacji, gdy łańcuszki są skrzyżowane, to nie wolno pochopnie wydawać gotówki i głównie zatroszczyć się o dobry stan zdrowia.
- Jeżeli naszym życzeniem jest uwolnienie się od złych myśli, to należy w Sylwestra zapisać utrapienia na kartkę w kolorze czerwonym i następnie podpalić ją. Ogień w nowym roku usunie nieprzyjemne wspomnienia. Bezwzględnie należy mieć na uwadze bezpieczeństwo w czasie przeprowadzania tego obrządku.  
- Jeżeli mamy plany i marzenia związane z nowym rokiem to naszykujmy 12 rodzynkowych kulek lub świeżych winogronowych owoców i jeszcze przed godziną 24 jedzmy je co 60 sekund, a przy każdej pomyślmy jakieś marzenie do spełnienia.

Należy pamiętać, że każdą przepowiednię i zabobon należy traktować dosyć lekko. Mogą one spowodować, że impreza przebiegnie  w sposób ciekawy i będzie bardziej magiczna niż zawsze, a może tak się zdarzy, że one się urzeczywistnią?

Zobacz więcej aktualności