sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Składanie postanowień na nowy rok
2014-10-10

Z pewnością wiele osób składa postanowienia na nowy rok. Być może nie są to spisane na kartce zamysły, ale w duchu jedynie noszone zamiary na temat koniecznych zmian w życiu.
Co się z nimi zazwyczaj dzieje? Przeważnie już w połowie stycznia zapominamy o założonych postanowieniach i odkładamy je na później. Potem już tylko żałujemy, że z naszych planów nic nie wyszło, a przecież miało być tak wspaniale. Jak należy postępować, aby wytrwać w postanowieniu?
Pierwszym prostym rozwiązaniem jest zaniechanie jakichkolwiek zamierzeń. Po prostu nie stawiajmy przed sobą żadnych zadań, nie obiecujmy sobie niczego. Żyjmy beztrosko każdego dnia, ale tak właściwie nie na tym nam przecież zależy - więc co robić?
W tej sytuacji należy skorzystać z drugiego rozwiązania, czyli sporządzić plan postanowień bardzo rozważnie.
Po pierwsze należy spisać zaplanowane zadania na dany rok. W sytuacji, gdy mamy zapis na karteczce lub utworzony plik komputerowy i raz na jakiś czas przeczytamy, to co tam jest zapisane, to zwiększa się prawdopodobieństwo realizacji tych planów. Dobrze jest mieć kilka egzemplarzy karteczek i trzymać je w różnych miejscach, np. w torebce, powiesić w widocznym miejscu, przy lusterku itd.
Drugą zasadą jest taka uwaga, aby nie postanawiać rzeczy, które nie mają szansy na realizację. Wygórowane plany, nie mające szansy realizacji mogą wprowadzić frustrację.
Z tego względu pamiętajmy, aby zadania miały charakter realny. Cele muszą być konkretne i precyzyjne. Określenie czasu realizacji zwiększy prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.
Kolejną zasdą jest stwierdzenie, aby nie robić nic na siłę. To są przecież tylko nasze zamierzenia i nic strasznego się nie wydarzy, jeżeli nie wszystko się uda. Niemniej jednak trzeba dążyć do realizacji zamierzeń i z wysiłkiem postarać się o to, by plany się ziściły.
Niespełnienie postanowień noworocznych po raz kolejny może doprowadzić do przygnębienia. Warto więc pamiętać, aby nie wymyślać zbyt trudnych zadań.
Wszystkim osobom życzymy powodzenia i wytrwałości w realizacji noworocznych postanowień, bo przecież Sylwester i nowy rok już wkrótce nadejdą.

Zobacz więcej aktualności