sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Co jest symbolem Nocy Sylwestrowej? - wiadomo Szampan
2014-10-06

Na Sylwestra jest to nieodzowny trunek. Szampan jest integralnym elementem, o którym nie można zapomnieć. Na naszych stołach króluje jednak wino musujące. Z jakiego powodu? - ze względu na cenę. Jest ona bardzo wysoka i właściwie jest barierą dla tak zwanych zwykłych ludzi. Niemniej jednak dobrze jest o szampanie troszkę się czegoś dowiedzieć. Szampan wywodzi się z Francji, a uściślając z Szampanii. To tutaj, w tym chłodnym rejonie Francji, uprawiana jest odmiana winorośli, z której wytwarza się ten trunek. Co istotne, są na tyle niskie temperatury, że właściwie żadna winorośl nie może dojrzeć w naturalnym trybie. Dlatego też po spożyciu większych ilości szampana może pojawić się ból głowy i uczucie niestrawności.


Sposób produkcji szampana jest dosyć złożony. Składa się on między innymi z kręcenia i wyławiania butli, stopniowego dodawania małych porcji cukru. W produkcji jest ich kilka gatunków:
- Brut Nature – bez dodatku cukru
- Extra Brut – o smaku wytrawnym
- Brut – o smaku wytrawnym do 15g/l
- Extra Dry – o smaku wytrwnym do 20g/l
- Dry – o smaku półwytrawnym
- Demi-Sec – o smaku półsłodkim
- Doux – o smaku słodkim, praktycznie już wycofany z produkcji.


 Szampan w swoim składzie zawiera same zdrowe elementy. W jego składzie można znaleźć wiele składników mineralnych, związki wapnia, magnezu, potasu; można znaleźć pierwiastki w śladowych ilościach takie jak: elementy cynku i antydepresantów – litu i fosforu.


 Oprócz tego picie szampana ma korzystny wpływ na trawienie i ma działanie oczyszczające. Należy jednak mieć na uwadze to, że zawiera on alkohol, a spożycie nadmiernej ilości szampana może spowodować zgoła inne skutki. A co z bąbelkami? Są one efektem procesu, jakim jest wtórna fermentacja. Zdaniem naukowców jedna lampka autentycznego szampana zawiera około 3 miliony bąbelków. Mają one za zadanie wzmocnić smak. W stosunkowo szybkim tempie dają uczucie uderzenia do głowy, ale jednocześnie dosyć szybko ulatują.


 Na zakończenie podzielimy się małą ciekawostką. Szampan kojarzy się z kobietą. Kieliszek szampana trzymany przez kobietę harmonizuje z jej figurą i przysparza uroku.

Zobacz więcej aktualności