sylwester w górach

Wyszukiwarka:
Miejscowość:
Typ obiektu:
Region:
Kontakt z adminem:

94/ 720 38 90
608 769 913

Dodaj obiekt

sylwester w gorach

sylwester w gorach


sylwester w gorach

Narciarze witają Nowy Rok w górach
2014-10-03

Dla każdego miłośnika nart zima jest najweselszą porą roku. Nie straszny jest im mróz, ujemne temperatury, opady śniegu, czy zimny wiatr. Każdą wolną chwilę spędzają na stokach. Nic więc dziwnego, że polscy narciarze przybywają również w góry podczas Sylwestra.


Narciarskie zjazdy na stokach to niesamowita atrakcja. Dlaczego zatem odpuszczać sobie tych sportowych wrażeń w świąteczny czas. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom narciarzy ośrodki narciarskie zapraszają sportowców na specjalne pobyty w okresie świąteczno-noworocznym. Atmosfera takich pobytów – bez wątpienia – jest wyjątkowa i szczególna, bo i czas jest niezwykły. Dla narciarzy oczywiście najważniejsza jest pokrywa śnieżna i temperatura. Ale gościnni górale starają się również o to, aby „zaplecze techniczne” dla miłośników jazdy po stokach było odpowiednio przygotowane. Polskie stoki spełniają dziś europejskie standardy. Na każdym kroku dorównują ośrodkom narciarskim we Francji bądź w Niemczech. Nic więc dziwnego, że także nasz kraj w okresie zimowym odwiedzają zagraniczni narciarze. Polski wypoczynek na nartach jest dla nich tani, ale też cieszą się niezwykłymi polskimi krajobrazami i otoczeniem malowniczych Tatr, Sudetów, czy Karkonoszy. Mamy zarówno miejsca, w których można uczyć się jeździć (jak i wykwalifikowanych instruktorów), ale także miejsca wypoczynków dla narciarzy.


Po całym dniu zjazdów ze stoku każdy narciarz zasługuje na odpoczynek i relaks. W tym przypadku pomocna może okazać się wizyta w SPA lub saunie. Można także skoczyć na grzane wino do góralskiej gospody lub potańczyć przy ludowych piosenkach wygrywanych przez górali na skrzypcach i innych instrumentach. Jak to w góralskich klimatach – ma być wesoło, ludowo, folkowo, skocznie i na bogato. Nikt zatem z góralskiej knajpy nie wyjdzie głodny (tradycyjna kwaśnica zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia, a po intensywnym, aktywnym fizycznie dniu, należy się swojskie, regionalne jadło). Kto zatem kocha narty, powinien już dziś pomyśleć o stworzeniu sobie sylwestrowej nocy z nartami na nogach!


 

Zobacz więcej aktualności